Откачени ташни, кои сакаме да ги носиме

Инспирацијата за овој текст ни дојде од ташната алигатор, на дизајнерката Кејт Спејд. Оваа ташничка во форма на алигатор, чини 11 000 долари, а луѓето сепак ја сакаат и се продава „како алва“. Ние не сме совршено сигурни дали би ја носеле, но за вкусови не се дискутира. Сепак, истата дизајнерка има направено ташни-ремек дело, во форма на саксии, прскалки за цвеќе, торти… Нив, дефинитивно би ги носеле. Подолу има и ташни од други дизајнери, инспирирани од храна, но и од легендарното Фиќо. Погледнете и кажете ни го вашето мислење.

Кејт Спејд:

Сепак, не мора да потрошиме богатство за ултра интересна ташна. Секако не очекуваме ниту ниска цена бидејќи ова е дефинитивно уметност. Ако сакате да го обоите светот, ташните во форма на нутела, макаронс (или шарени падобранци по наше), кроасан и легендарното фиќо ќе ви помогнат.

 

Ни се допаѓа како на девојката со фиќото, не и било доволно да си носи автомобил во рака. Погледнете ја нејзината алка која изгледа како наочари за гледање. А, ако сте фанови на шарени и прекрасни детали, погледнете го накитот на македонската занаетчкита/дизајнерка за која пишувавме. 

Пишете ни како ви се допаднаа овие детали и дали би ги носеле?

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Поврзани објави

Поврзани објави

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!