Снеже Велков: Наместо политичари повеќе да гледаме уметнички величини и млади креативци

Снеже Велков, ликот кој сме навикнати да го гледаме на телевизиските екрани, иако моментално нема емисија. Последно беше актуелна со ВИП на еден ден,...

Протести во Полска: Само 15% од граѓаните поддржуваат заострување на законот за абортус

Протестите во Полска по страшната пресуда на Уставниот суд продолжуваат да се случуваат секојдневно во над 100 места и градови. - вака го почнуваат...

Хороскопските знаци на шопинг: Стрелец и Вага

Втори на ред да дознаеме како се однесуваат на шопинг се Стрелец и Вага. Повторно Зорица ни раскажува, повторно во нејзиниот интересен и смешен...

Street Style изгледот на Ирина Шајк, Селена Гомез и Хајли Бибер

Ова утро одлучивме да црпиме модна инспирација од познатите. За денеска ги одбравме Ирина Шајк, Селена Гомез и Хајли Бибер. Од мини здолништа, до...

Како се однесуваат хороскопските знаци на шопинг: Водолија и Скорпија

Ја прашавме нашата Зорица, „Како би изгледале хороскопските знаци на шопинг?“. Односно како купуваат? Па така во серија ќе ги пуштиме нејзините одговори. Почнуваме...

NEA девојки

Муабет со Стефанија Несторовска за инстаграм и омилените здрави рецепти

Стефанија Несторовска е девојка која на Инстаграм објавува здрави рецепти, како и финтес совети. Она што нам особено ни се допадна е тоа дека рецептите се здрави, вкусни и...

Виолета Николова: Сликам цел живот, а првата самостојна изложба ја имав на 55 години

Виолета Николова е македонска уметница која слика целиот живот, иако и во минатото ги презентирала своите слики пред јавноста, првата самостојна изложба ја прави на 55 години. По објавувањето...

Тамара: Поважно e да се сакаш себеси, отколку да се бориш сите да те...

Здраво, Тамара! Како си? Волшебно! Земајќи во предвид се што се случува околу нас, супер сум. Се трудам да бидам позитивна. Имам прекрасно семејство, пријатели, соработници. Среќна сум. Неколку кратки прашања,...

Ивана Павлаковиќ: Неизмерно ми фали театарот

Ивана Павлаковиќ е една од најуспешните актерки во нејзината генерација. Таа моментално е актуелна и во телевизиски, и во театарски проекти. Ја гледаме во Фамилија 5 со Петко и...

„Ретуширани фотографии“-ни најубавите актерки не им се дораснати на „инстаграм“ стандрардите

Со појавата на Инстаграм се популаризираше и менувањето на фотографиите. И додека некои филтри се слатки, интересни, смешни и весели, филтрите за „разубавување“ стануваат по малку страшни. Полни усни, совршени...

Мартина Баракоска: Ме радува што се повеќе девојчиња свират тапани

Првото интервју на nea.mk е со Мартина Баракоска. Мартина е бубњарка, која беше член на бендот Дупер. Денеска е дипломирана музичарка, и работи на проекти со Владимир Четкар, Љубојна...

Мој Психолог: Back to the office или враќање на работа во“новото нормално”

Оваа година сите се соочивме со заеднички голем предизвик, пандемија во светски рамки со налик на холивудско сценарио. Пандемијата предизвика големи промени во сите пори од општественото, а и...

Муабет со Стефанија Несторовска за инстаграм и омилените здрави рецепти

Стефанија Несторовска е девојка која на Инстаграм објавува здрави рецепти, како и финтес совети. Она што нам особено ни се допадна е тоа дека...

Виолета Николова: Сликам цел живот, а првата самостојна изложба ја имав на 55 години

Виолета Николова е македонска уметница која слика целиот живот, иако и во минатото ги презентирала своите слики пред јавноста, првата самостојна изложба ја прави...

Тамара: Поважно e да се сакаш себеси, отколку да се бориш сите да те сакаат

Здраво, Тамара! Како си? Волшебно! Земајќи во предвид се што се случува околу нас, супер сум. Се трудам да бидам позитивна. Имам прекрасно семејство, пријатели,...

Ивана Павлаковиќ: Неизмерно ми фали театарот

Ивана Павлаковиќ е една од најуспешните актерки во нејзината генерација. Таа моментално е актуелна и во телевизиски, и во театарски проекти. Ја гледаме во...

„Ретуширани фотографии“-ни најубавите актерки не им се дораснати на „инстаграм“ стандрардите

Со појавата на Инстаграм се популаризираше и менувањето на фотографиите. И додека некои филтри се слатки, интересни, смешни и весели, филтрите за „разубавување“ стануваат...

Мартина Баракоска: Ме радува што се повеќе девојчиња свират тапани

Првото интервју на nea.mk е со Мартина Баракоска. Мартина е бубњарка, која беше член на бендот Дупер. Денеска е дипломирана музичарка, и работи на...

Мој Психолог: Back to the office или враќање на работа во“новото нормално”

Оваа година сите се соочивме со заеднички голем предизвик, пандемија во светски рамки со налик на холивудско сценарио. Пандемијата предизвика големи промени во сите...

Social Networks

2,960FansLike
601FollowersFollow
- реклама -

Must Read

Снеже Велков: Наместо политичари повеќе да гледаме уметнички величини и млади креативци

Снеже Велков, ликот кој сме навикнати да го гледаме на телевизиските екрани, иако моментално нема емисија. Последно беше актуелна со ВИП на еден ден,...

Протести во Полска: Само 15% од граѓаните поддржуваат заострување на законот за абортус

Протестите во Полска по страшната пресуда на Уставниот суд продолжуваат да се случуваат секојдневно во над 100 места и градови. - вака го почнуваат...

Хороскопските знаци на шопинг: Стрелец и Вага

Втори на ред да дознаеме како се однесуваат на шопинг се Стрелец и Вага. Повторно Зорица ни раскажува, повторно во нејзиниот интересен и смешен...