Снеже Велков: Наместо политичари повеќе да гледаме уметнички величини и млади креативци

Снеже Велков, ликот кој сме навикнати да го гледаме на телевизиските екрани, иако моментално нема емисија. Последно беше актуелна со ВИП на еден ден,...

Протести во Полска: Само 15% од граѓаните поддржуваат заострување на законот за абортус

Протестите во Полска по страшната пресуда на Уставниот суд продолжуваат да се случуваат секојдневно во над 100 места и градови. - вака го почнуваат...

Хороскопските знаци на шопинг: Стрелец и Вага

Втори на ред да дознаеме како се однесуваат на шопинг се Стрелец и Вага. Повторно Зорица ни раскажува, повторно во нејзиниот интересен и смешен...

Street Style изгледот на Ирина Шајк, Селена Гомез и Хајли Бибер

Ова утро одлучивме да црпиме модна инспирација од познатите. За денеска ги одбравме Ирина Шајк, Селена Гомез и Хајли Бибер. Од мини здолништа, до...

Како се однесуваат хороскопските знаци на шопинг: Водолија и Скорпија

Ја прашавме нашата Зорица, „Како би изгледале хороскопските знаци на шопинг?“. Односно како купуваат? Па така во серија ќе ги пуштиме нејзините одговори. Почнуваме...

Убавина и сила

Митови за исхраната #2: Благото е само навика

Сигурно се прашувате дали постои човек кој не сака слатко? Всушност луѓето се родени со преференција за благо и имаат вродена аверзија кон горчлив/ горк вкус. Ова е поврзано со...

Од брзо слабеење до фенси вагинални лекови – 6 Инстаграм трендови на кои не...

Социјалните медиуми донесоа позитивни промени, особено во делот на тоа кој може да биде „модел“, а кој не. Дефинитивно има позитивно движење околу перцепцијата за женската убавина. Учиме повеќе...

Четирите состојки најважни за нега на сувата кожа

Негувањето на сувата кожа е навистина предизвик посебно во зимските денови кога ладниот воздух дополнително ја суши кожата. Тимот на неа.мк реши да истражи што треба да се вклучи...

Која е вашата боја на лак за нокти?

Некои девојки обожаваат да ги лакираат ноктите во најразлични бои, други сакаат природен изглед, додека трети имаат заштитни бои кои никако не ги менуваат. Ја прашавме Кики од Naisha...

Што да јадеме за подобар имунитет?

Она што го јадеме е меѓу основните работи за подобар имунитет. Особено важно е периодов да останеме најздрави што можеме. Како секоја есен да не е доволно проблематична кога...

60-секундно правило за чистење на лицето

Новиот начин на чистење на лицето, кој е апсолутен хит на инстаграм го промовира козметиколог од Лос Анџелес - Најамика Робертс Смит. Таа вели дека лицето треба да се...

Час по историја: Од каде потекнува „играњето“ на шипка?

Како што фитнесот на шипка станува поактуелен, така се поставува прашањето од каде потекнува оваа дисциплина. Многумина мислат дека први се стриптизетите (или егзотичните танчерки), но тоа е далеку...

Направете ги овие вежби за вратот и грбот додека седите на компјутер

Без разлика дали работиме во канцеларија или од дома, предолго седиме на компјутер во неприродна положба. Овие вежби за вратот одземаат само минута, а можат многу да ни помогнат. Седењето...

Го пробавме новиот Eucerin® Hyaluron-Filler + Elasticity 3D серум!

Во nea.mk имаме соработнички од сите возрасти, па така сакаме да ги пробуваме и не интересираат сите нови производи. Според компанијата, новиот Eucerin® Hyaluron-Filler + Elasticity 3D серум има...

„Рецепти“ за нега на лице од баба

Секој кој има баба, знае барем еден ваков „рецепт“ за убавина со намирници од кујната. Ова се нашите омилени... Речиси за сите има и официјални истражувања, разбивања на „митови“...

Митови за исхраната #2: Благото е само навика

Сигурно се прашувате дали постои човек кој не сака слатко? Всушност луѓето се родени со преференција за благо и имаат вродена аверзија кон горчлив/...

Од брзо слабеење до фенси вагинални лекови – 6 Инстаграм трендови на кои не им веруваме

Социјалните медиуми донесоа позитивни промени, особено во делот на тоа кој може да биде „модел“, а кој не. Дефинитивно има позитивно движење околу перцепцијата...

Четирите состојки најважни за нега на сувата кожа

Негувањето на сувата кожа е навистина предизвик посебно во зимските денови кога ладниот воздух дополнително ја суши кожата. Тимот на неа.мк реши да истражи...

Која е вашата боја на лак за нокти?

Некои девојки обожаваат да ги лакираат ноктите во најразлични бои, други сакаат природен изглед, додека трети имаат заштитни бои кои никако не ги менуваат....

Што да јадеме за подобар имунитет?

Она што го јадеме е меѓу основните работи за подобар имунитет. Особено важно е периодов да останеме најздрави што можеме. Како секоја есен да...

60-секундно правило за чистење на лицето

Новиот начин на чистење на лицето, кој е апсолутен хит на инстаграм го промовира козметиколог од Лос Анџелес - Најамика Робертс Смит. Таа вели...

Час по историја: Од каде потекнува „играњето“ на шипка?

Како што фитнесот на шипка станува поактуелен, така се поставува прашањето од каде потекнува оваа дисциплина. Многумина мислат дека први се стриптизетите (или егзотичните...

Направете ги овие вежби за вратот и грбот додека седите на компјутер

Без разлика дали работиме во канцеларија или од дома, предолго седиме на компјутер во неприродна положба. Овие вежби за вратот одземаат само минута, а...

Го пробавме новиот Eucerin® Hyaluron-Filler + Elasticity 3D серум!

Во nea.mk имаме соработнички од сите возрасти, па така сакаме да ги пробуваме и не интересираат сите нови производи. Според компанијата, новиот Eucerin® Hyaluron-Filler...

„Рецепти“ за нега на лице од баба

Секој кој има баба, знае барем еден ваков „рецепт“ за убавина со намирници од кујната. Ова се нашите омилени... Речиси за сите има и...

Social Networks

2,960FansLike
613FollowersFollow
- реклама -

Must Read

Снеже Велков: Наместо политичари повеќе да гледаме уметнички величини и млади креативци

Снеже Велков, ликот кој сме навикнати да го гледаме на телевизиските екрани, иако моментално нема емисија. Последно беше актуелна со ВИП на еден ден,...

Протести во Полска: Само 15% од граѓаните поддржуваат заострување на законот за абортус

Протестите во Полска по страшната пресуда на Уставниот суд продолжуваат да се случуваат секојдневно во над 100 места и градови. - вака го почнуваат...

Хороскопските знаци на шопинг: Стрелец и Вага

Втори на ред да дознаеме како се однесуваат на шопинг се Стрелец и Вага. Повторно Зорица ни раскажува, повторно во нејзиниот интересен и смешен...