Снеже Велков: Наместо политичари повеќе да гледаме уметнички величини и млади креативци

Снеже Велков, ликот кој сме навикнати да го гледаме на телевизиските екрани, иако моментално нема емисија. Последно беше актуелна со ВИП на еден ден,...

Протести во Полска: Само 15% од граѓаните поддржуваат заострување на законот за абортус

Протестите во Полска по страшната пресуда на Уставниот суд продолжуваат да се случуваат секојдневно во над 100 места и градови. - вака го почнуваат...

Хороскопските знаци на шопинг: Стрелец и Вага

Втори на ред да дознаеме како се однесуваат на шопинг се Стрелец и Вага. Повторно Зорица ни раскажува, повторно во нејзиниот интересен и смешен...

Street Style изгледот на Ирина Шајк, Селена Гомез и Хајли Бибер

Ова утро одлучивме да црпиме модна инспирација од познатите. За денеска ги одбравме Ирина Шајк, Селена Гомез и Хајли Бибер. Од мини здолништа, до...

Како се однесуваат хороскопските знаци на шопинг: Водолија и Скорпија

Ја прашавме нашата Зорица, „Како би изгледале хороскопските знаци на шопинг?“. Односно како купуваат? Па така во серија ќе ги пуштиме нејзините одговори. Почнуваме...

За НЕА

Добредојде кај НЕА, се надеваме дека ќе ти се допадне. Овде ќе може да прочиташ, дознаеш, научиш и споделиш извонредни содржини од светот кој не опкружува нас, девојките од сите возрасти. Уметноста ни дава дух, спортот енергија, музиката љубов, литературата ум, кариерата независност, модата уживање (а понекогаш и подобро расположение), тука сме за тебе!
Во nea.mk веруваме во еднаквост, љубов и разбирање и дека секое тело е ремек дело.

Контакт:
Електронска пошта: editornea@gmail.com

Телефон за контакт: 00389 71 889 180

Одговорен уредник:

Јована Аврамовска – editornea@gmail.com

Соработници:

Наталина Синдилиева – (pole) фитнес и корективни вежби

Бојана Стојменовиќ/Мој психолог – психологија

Маја Марковска – готвење/кујна

Елена Романова Петровска – музика

Александра Димитрова (Саш) – литература

Ана Аврамовска – внатрешно уредување/ентериер

Ангела Чурилова – фитнес

Софија Јанева – гостински блогер, патувања