Снеже Велков: Наместо политичари повеќе да гледаме уметнички величини и млади креативци

Снеже Велков, ликот кој сме навикнати да го гледаме на телевизиските екрани, иако моментално нема емисија. Последно беше актуелна со ВИП на еден ден,...

Протести во Полска: Само 15% од граѓаните поддржуваат заострување на законот за абортус

Протестите во Полска по страшната пресуда на Уставниот суд продолжуваат да се случуваат секојдневно во над 100 места и градови. - вака го почнуваат...

Хороскопските знаци на шопинг: Стрелец и Вага

Втори на ред да дознаеме како се однесуваат на шопинг се Стрелец и Вага. Повторно Зорица ни раскажува, повторно во нејзиниот интересен и смешен...

Street Style изгледот на Ирина Шајк, Селена Гомез и Хајли Бибер

Ова утро одлучивме да црпиме модна инспирација од познатите. За денеска ги одбравме Ирина Шајк, Селена Гомез и Хајли Бибер. Од мини здолништа, до...

Како се однесуваат хороскопските знаци на шопинг: Водолија и Скорпија

Ја прашавме нашата Зорица, „Како би изгледале хороскопските знаци на шопинг?“. Односно како купуваат? Па така во серија ќе ги пуштиме нејзините одговори. Почнуваме...

NEA ставови

Дали апликациите за состанување, се новите стројници?

Се повеќе се актуелизира прашањето на т.н. dating apps. Апликациите каде луѓето бараат љубов и/или секс се повеќе земаат замав, но треба да се користат претпазливо. Нивната актуелност се...

Според податоците: Компаниите менаџирани од жени се поуспешни

Женските статистики, се на наша страна. На nea.mk следува серија текстови во кои ќе споделиме некои интересни податоци за жените. Денеска пишуваме за жените на управни функции и како...

Југословенките биле вистински фраерки, а еве и фотографии кои го потврдуваат тоа

Секогаш кога ќе помислите дека баба Ви или мајка Ви не е „во тренд“, сетете се на фотографиите од нивната младост. Кога ќе ги видиме со витканите диви коси,...

5 работи кои девојката на шалтер би сакала да ги знаете

И ние во nea.mk, како и вие имаме неколку другарки кои работат во банка, на шалтер и секојдневно се соочуваат со „интересни“ ситуации. Ги замоливме да ни кажат кои...

Дали апликациите за состанување, се новите стројници?

Се повеќе се актуелизира прашањето на т.н. dating apps. Апликациите каде луѓето бараат љубов и/или секс се повеќе земаат замав, но треба да се...

Според податоците: Компаниите менаџирани од жени се поуспешни

Женските статистики, се на наша страна. На nea.mk следува серија текстови во кои ќе споделиме некои интересни податоци за жените. Денеска пишуваме за жените...

Југословенките биле вистински фраерки, а еве и фотографии кои го потврдуваат тоа

Секогаш кога ќе помислите дека баба Ви или мајка Ви не е „во тренд“, сетете се на фотографиите од нивната младост. Кога ќе ги...

5 работи кои девојката на шалтер би сакала да ги знаете

И ние во nea.mk, како и вие имаме неколку другарки кои работат во банка, на шалтер и секојдневно се соочуваат со „интересни“ ситуации. Ги...

Social Networks

2,960FansLike
601FollowersFollow
- реклама -

Must Read

Снеже Велков: Наместо политичари повеќе да гледаме уметнички величини и млади креативци

Снеже Велков, ликот кој сме навикнати да го гледаме на телевизиските екрани, иако моментално нема емисија. Последно беше актуелна со ВИП на еден ден,...

Протести во Полска: Само 15% од граѓаните поддржуваат заострување на законот за абортус

Протестите во Полска по страшната пресуда на Уставниот суд продолжуваат да се случуваат секојдневно во над 100 места и градови. - вака го почнуваат...

Хороскопските знаци на шопинг: Стрелец и Вага

Втори на ред да дознаеме како се однесуваат на шопинг се Стрелец и Вага. Повторно Зорица ни раскажува, повторно во нејзиниот интересен и смешен...