Кејд: Најслаткиот мал готвач чии „рецепти“ ни го разубавуваат денот

Со години, интернет заедницата се топи (како кашкавал во лазања), гледајќи го Кејд (Cade), малиот сладок готвач. Детенцето им прави друштво на својата мајка и баба додека готват. Тој е најслаткиот шеф на кујна. А како и секој добар шеф, тој мора да ја проба храната која ја подготвува. Овие видеа дефинитивно ќе ги насмеат сите, а родителите ќе ги потсетат како изгледа готвењето со деца.

Кејд порасна, но сеуште „помага“ во кујната. Сега носејќи и ултра популарна, „четка“ фризура додека готви:

Лазања:

Пица:

Целта на овој прилог не беше да предизвика глад, но сепак тоа се случи. Ние одиме накај кујната, да направиме нешто со топен кашкавал. Кој има деца нека ни прати слатко (и реално) видео од искуствата во кујна!

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Поврзани објави

Поврзани објави

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!