Дали мајчинството е пречка или предност во кариерниот развој?

Дилемата од насловот веќе подолго време ја разгледуваме. Ако има некое НЗС, тоа е дека се работи за избор. Може да се гледа на...

Три варијации на тема „џин-тоник“ и како да ги направите 

Доколку обожавате џин-тоник, најверојатно ќе ви се допаднат и овие малку поинакви варијанти од овој пијалок. Иако е тешко да ни се здосади класиката,...

Која е Дина, девојката чија музика ја слушаме цел ден?

Кога и да се спомене темата македонска забавна(поп) музика, одговорот е дека во последно време немаме ништо ново на естрадата. Епа, со задоволство ве...

Сексот и градот 3, без Саманта. Трет филм, со (само три) другарки.

На радост на оние кои ги сакаат, другарките од Њујорк се враќаат со трет филм. „Сексот и градот 3“, бројот 3 најверојатно е среќен...

Маја готви од А до Ш. Љ – Љутко! Макалото од лук и ореви на Маја

За време на карантинските денови еден од основните превентивни домашни иљачи за јакнење на имунитет и професионално социјално дистанцирање беше Љутко! Макало од лук...

Нешто интересно

„Светот на Биби“: Забава и едукација за малите и големите деца

Споделувајќи поучни цртани и содржини од светот, одлучивме малку да разгледаме што се нуди дома. Така дојдовме до Биби и нејзината дужина од „Светот на Биби“. Се работи за...

Објавени боите за 2021

Највлијателната компанија кога се боите во прашање дефинитивно е институтот Pantone. Но, нивниот избор за бои на 2021 е уникатен. Ова е втор пат од нивното постоење, Pantone да објави...

Идеи за новогодишни подароци што може да ги направите сами

За новата година да ни биде посреќна потребно е малку. Малку креативност и малку желба и можете да ги усреќите пријателите и семејството. Периодов сите некако се отуѓивме, а...

Божиќна реклама за мајка и син: Не е потребно многу. Само љубов.

Ланецот маркети - Пени, пред неколку години покажа како се прави божиќна реклама. Така што ќе направите краток филм исполнет со љубов. Филмот е за мајка која има ниски...

Магија, Нокаут, Нови дечки… Македонски “бој” бендови кои ни враќаат спомени

Елена Романова од Сити Радио успешно не враќа во детството со оваа топ листа. Листата завршува со нов модерен бенд, но спомнува и неколку бендови кои ги помниме по...

Новата реклама на Кока Кола, не потсетува дека и покрај се „Празници се ближат“

Секоја година, празниците ги најавуваат рекламите на Кока Кола. Празници се ближат, и покрај короната. Ќе најдеме начин да бидеме заедно, а физички оддалечени. Со блиските, но не во...

Краток анимиран филм за детето кое сака да оди на месечината

Овој кратко филм, пред неколку години ги собра наградите на многу фестивали, а има и зошто. "Coin Operated" е филм за сонот на едно момче да биде астронаут и...

Робот правосмукалка – чисти сама и истовремено го храни кучето

Да се разбереме чистењето не е женска работа, ниту машка, туку човечка. Но, не за долго. Се попопларни се роботските чистачи. Идејата е да го пуштите и тој да...

10 фотографии од миленици и деца кои се доказ за разликата меѓу Интернет и...

Интернетот (Инстаграм и ФБ) е едно, а реалноста сосема друго. Сите кои имаат деца и/или миленици сигурно ќе се препознаат во овие 10 фотографии. Преслатки се и пререални. Така...

Галерија фотографии од Скопје за кое се раскажуваат многу приказни

Еден од нашите верни читатели, верно собира стари фотографии од Скопје. Она Скопје за кое ни раскажувале родителите, или за кое ние им раскажуваме на децата. Градот во кој...

„Светот на Биби“: Забава и едукација за малите и големите деца

Споделувајќи поучни цртани и содржини од светот, одлучивме малку да разгледаме што се нуди дома. Така дојдовме до Биби и нејзината дужина од „Светот...

Објавени боите за 2021

Највлијателната компанија кога се боите во прашање дефинитивно е институтот Pantone. Но, нивниот избор за бои на 2021 е уникатен. Ова е втор пат од...

Идеи за новогодишни подароци што може да ги направите сами

За новата година да ни биде посреќна потребно е малку. Малку креативност и малку желба и можете да ги усреќите пријателите и семејството. Периодов...

Божиќна реклама за мајка и син: Не е потребно многу. Само љубов.

Ланецот маркети - Пени, пред неколку години покажа како се прави божиќна реклама. Така што ќе направите краток филм исполнет со љубов. Филмот е...

Магија, Нокаут, Нови дечки… Македонски “бој” бендови кои ни враќаат спомени

Елена Романова од Сити Радио успешно не враќа во детството со оваа топ листа. Листата завршува со нов модерен бенд, но спомнува и неколку...

Новата реклама на Кока Кола, не потсетува дека и покрај се „Празници се ближат“

Секоја година, празниците ги најавуваат рекламите на Кока Кола. Празници се ближат, и покрај короната. Ќе најдеме начин да бидеме заедно, а физички оддалечени....

Краток анимиран филм за детето кое сака да оди на месечината

Овој кратко филм, пред неколку години ги собра наградите на многу фестивали, а има и зошто. "Coin Operated" е филм за сонот на едно...

Робот правосмукалка – чисти сама и истовремено го храни кучето

Да се разбереме чистењето не е женска работа, ниту машка, туку човечка. Но, не за долго. Се попопларни се роботските чистачи. Идејата е да...

10 фотографии од миленици и деца кои се доказ за разликата меѓу Интернет и Реалноста

Интернетот (Инстаграм и ФБ) е едно, а реалноста сосема друго. Сите кои имаат деца и/или миленици сигурно ќе се препознаат во овие 10 фотографии....

Галерија фотографии од Скопје за кое се раскажуваат многу приказни

Еден од нашите верни читатели, верно собира стари фотографии од Скопје. Она Скопје за кое ни раскажувале родителите, или за кое ние им раскажуваме...

Social Networks

2,960FansLike
958FollowersFollow
- реклама -

Must Read

Дали мајчинството е пречка или предност во кариерниот развој?

Дилемата од насловот веќе подолго време ја разгледуваме. Ако има некое НЗС, тоа е дека се работи за избор. Може да се гледа на...

Три варијации на тема „џин-тоник“ и како да ги направите 

Доколку обожавате џин-тоник, најверојатно ќе ви се допаднат и овие малку поинакви варијанти од овој пијалок. Иако е тешко да ни се здосади класиката,...

Која е Дина, девојката чија музика ја слушаме цел ден?

Кога и да се спомене темата македонска забавна(поп) музика, одговорот е дека во последно време немаме ништо ново на естрадата. Епа, со задоволство ве...