Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов престижен ресторан. Ресторанот „Løve“ располага со волшебен ентериер, совршено подготвена храна, сончев покрив кој навечер го претвора ресторанот во магичен простор под ѕвездено небо и капацитет за безбедно организирање на најубавите моменти и најважните забави за Вас. 

-Нашата идеја е со овој ресторан да создададеме ново место каде што ќе може да ги поминете сите убави моменти. Од секојдневните дружби со најблиските, деловните состаноци, конференции до свадби, родендени и семејни веселби во поразлична и безбедна атмосфера. Ресторанот нуди смирен амбиент, надвор од градските гужви. Сончевиот покрив кој овозможува уживање под отворено ѕвездено небо го прави амбиентот магичен за време на летните ноќи. А зимските вечери можете да ги поминете покрај нашиот раскошен камин, поставен во центарот на ресторанот кој го доловува вашето целосно „Løve“ искуство. – велат од тимот на ресторанот

Со глед на строгото придржување кон анти-ковид мерките, чистотата и професионалниот персонал веќе почна закажувањето на првите настани за лето 2021. Ресторанот располага со капацитет за 150 гости и 130 паркинг места. Наскоро сите љубители на врвната гастрономија ќе имаат можност да го посетат ова ново место и да уживаат во она што го нуди. – додаваат од ресторан „Løve“.  Храната е подготвена од врвен тим на готвачи и таа е причина луѓето повторно да се враќаат и да уживаат во прекрасната атмосфера. Специјалитетите се создадени со внимателно одбрани намирници и секако, подготвени со Љубов.

Преминете во #Løve светот на сезонско инспирирано мени на храна и пијалоци послужени под ѕвездено небо. За незаборавно искуство, како никогаш до сега.

Текстот е подготвен во соработка со Love ресторанот. Во неа.мк поддржуваме и промовираме само продукти кои ги сакаме. 

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Поврзани објави

Поврзани објави

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!