Снеже Велков: Наместо политичари повеќе да гледаме уметнички величини и млади креативци

Снеже Велков, ликот кој сме навикнати да го гледаме на телевизиските екрани, иако моментално нема емисија. Последно беше актуелна со ВИП на еден ден,...

Протести во Полска: Само 15% од граѓаните поддржуваат заострување на законот за абортус

Протестите во Полска по страшната пресуда на Уставниот суд продолжуваат да се случуваат секојдневно во над 100 места и градови. - вака го почнуваат...

Хороскопските знаци на шопинг: Стрелец и Вага

Втори на ред да дознаеме како се однесуваат на шопинг се Стрелец и Вага. Повторно Зорица ни раскажува, повторно во нејзиниот интересен и смешен...

Street Style изгледот на Ирина Шајк, Селена Гомез и Хајли Бибер

Ова утро одлучивме да црпиме модна инспирација од познатите. За денеска ги одбравме Ирина Шајк, Селена Гомез и Хајли Бибер. Од мини здолништа, до...

Како се однесуваат хороскопските знаци на шопинг: Водолија и Скорпија

Ја прашавме нашата Зорица, „Како би изгледале хороскопските знаци на шопинг?“. Односно како купуваат? Па така во серија ќе ги пуштиме нејзините одговори. Почнуваме...

Култура

Жешка музичка топ листа од Елена Романова, затоа што заладува

За убав завршеток на викендот Елена Романова од Сити ни подготви топ листа со најсекси хитовите на сите времиња. Пуштете и уживајте! Sexy MF - Prince and New Generation https://www.youtube.com/watch?v=bfHsF6FKgb4 И тoa...

Излезе новата песна на Funk Shui, а спотот е приказна (филм) за себе

Излезе новата песна на бендот Funk Shui. Новата песна е „Ветер“, а спотот е „лудница“. Се надеваме сте слушнале барем нешто од бендот. Ние сме слушнале, се. Имаат модерна...

Андреа и Дина – музичките имиња за кои допрва ќе слушаме со нови песни

Денеска е ден за нови песни и спотови од младите сили на македонската музичка сцена. Аднреа и Дина, две нови музички имиња објавуваат нови песни токму денеска. Одлучивме да...

Евергрин музика од Романова за распеан понеделник

Не мора секој понеделник да биде лош. Добрите почнуваат со музика. Овој понеделник Елена Романова од Сити радио ни направи листа со евергрин музика. Уживајте во неа. Tom Waits -...

Денеска го слушаме Тоше!

Заедно со Елена Романова од Сити, направивме листа на песни од Тоше за вас. Ќе почнеме со овие неколку песни, а ќе продолжиме со сите. Таков е денот, Тоше...

Книги од македонски авторки и автори кои треба да ги прочитате

Повторно пишуваме на тема литература. Минатиот пат Саш Димитрова не однесе во Италија, а овој пат остануваме дома. Празничниот викенд не мотивираше да направиме листа на македонски автори и...

Празнична листа со македонска музика од Елена Романова

Елена Романова за nea.mk oдбра неколку македонски хитови, за овој празничен викенд. Од 60титие години, па до модерниот звук на актуелните бендови, на листата има буквално се. Не ги забораваме...

Топ 5 од Елена Романова за среќна работна недела

Понеделник не мора да биде лош ден, особено ако го започнеме со добра музика. Ја прашавме Елена Романова Петровска од Сити Радио да ни препорача 5 песни. Баравме такви...
ЧИТАМЕ СО НЕА

Саш Димитрова: Патуваме во Италија преку книгите од италијански автори

Во nea.mk соработуваме со неколку, кул девојки од различни области. Така во времиња кога не можеме да патуваме и шетаме колку што би сакале, ја замоливме Александра Саш Димитрова...

Жешка музичка топ листа од Елена Романова, затоа што заладува

За убав завршеток на викендот Елена Романова од Сити ни подготви топ листа со најсекси хитовите на сите времиња. Пуштете и уживајте! Sexy MF -...

Излезе новата песна на Funk Shui, а спотот е приказна (филм) за себе

Излезе новата песна на бендот Funk Shui. Новата песна е „Ветер“, а спотот е „лудница“. Се надеваме сте слушнале барем нешто од бендот. Ние...

Андреа и Дина – музичките имиња за кои допрва ќе слушаме со нови песни

Денеска е ден за нови песни и спотови од младите сили на македонската музичка сцена. Аднреа и Дина, две нови музички имиња објавуваат нови...

Евергрин музика од Романова за распеан понеделник

Не мора секој понеделник да биде лош. Добрите почнуваат со музика. Овој понеделник Елена Романова од Сити радио ни направи листа со евергрин музика....

Денеска го слушаме Тоше!

Заедно со Елена Романова од Сити, направивме листа на песни од Тоше за вас. Ќе почнеме со овие неколку песни, а ќе продолжиме со...

Книги од македонски авторки и автори кои треба да ги прочитате

Повторно пишуваме на тема литература. Минатиот пат Саш Димитрова не однесе во Италија, а овој пат остануваме дома. Празничниот викенд не мотивираше да направиме...

Празнична листа со македонска музика од Елена Романова

Елена Романова за nea.mk oдбра неколку македонски хитови, за овој празничен викенд. Од 60титие години, па до модерниот звук на актуелните бендови, на листата...

Топ 5 од Елена Романова за среќна работна недела

Понеделник не мора да биде лош ден, особено ако го започнеме со добра музика. Ја прашавме Елена Романова Петровска од Сити Радио да ни...

Саш Димитрова: Патуваме во Италија преку книгите од италијански автори

Во nea.mk соработуваме со неколку, кул девојки од различни области. Така во времиња кога не можеме да патуваме и шетаме колку што би сакале,...

Social Networks

2,960FansLike
601FollowersFollow
- реклама -

Must Read

Снеже Велков: Наместо политичари повеќе да гледаме уметнички величини и млади креативци

Снеже Велков, ликот кој сме навикнати да го гледаме на телевизиските екрани, иако моментално нема емисија. Последно беше актуелна со ВИП на еден ден,...

Протести во Полска: Само 15% од граѓаните поддржуваат заострување на законот за абортус

Протестите во Полска по страшната пресуда на Уставниот суд продолжуваат да се случуваат секојдневно во над 100 места и градови. - вака го почнуваат...

Хороскопските знаци на шопинг: Стрелец и Вага

Втори на ред да дознаеме како се однесуваат на шопинг се Стрелец и Вага. Повторно Зорица ни раскажува, повторно во нејзиниот интересен и смешен...