Фотографии од винтиџ венчаници да нè потсетат на најинетерсните модни периоди

Свадбите се забранети и тоа е сосема оправдано во овој период на Корона. Сепак, тоа не нè спречува да се восхитуваме на кул венчаниците низ годините. Изминатата година толку ни недостасуваат веселби што дури и најголемите противници на свадбите како да омекнаа. Сè што сакаме е да ги гушнеме блиските и да се радуваме со нив. Ќе дојде и тоа, а во меѓувреме еве неколку кул винтиџ венчаници во црно-бело. Погледнете ги и размислете, дали можеби венчаниците и не се промениле премногу во текот на годините?

Според фотографиите, не е лошо да да ѕирнеме во плакарот на нашите баби и мајки. Ако ништо друго барем ќе добиеме идеја! Винтиџ венчавките се навистина кул. Никогаш не ни е премногу од овие кул црно-бели фотографии. Веќе пишувавме за стилот на југо-фраерките. Доколку имате стари фотографии со интересни приказни слободно пратете ни ги, ние ќе ги објавиме во некој од следните ретро модни едиторијали.

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Поврзани објави

Поврзани објави

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!