Фризури и бои на коса кои ќе ја обојат пролетта 2021

Oдамна не сме пишувале за нешта поврзани со нашата коса. За многумина фризурата е заштитен знак, за други начин да се изразат, секако има некоја идентитетска компонента во неа. По се изгледа оптимизмот дека оваа пролет ќе можеме да прошетаме малку повеќе, се одразува и во фризурите. Ние одбравме неколку интересни стилови инспирирани од магазинот Космополитен, а вие одберете си кој е ваш. Се надеваме дека со пролетното ветре ќе дојдат и овие прекрасни уникатни фризури. Од природни нежни тонови и медова боја до виолетови, потрокалови и шарени прамени. Искрено нам ни се допаѓаат и плетенките со најразлични бои. Навистина кул!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KYSA ♡ (@hairbykysa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lucy Hale (@lucyhale)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CASH (@cashlawlesshair)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madelaine Petsch (@madelame)

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Поврзани објави

Поврзани објави

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!