Новата реклама на Кока Кола, не потсетува дека и покрај се „Празници се ближат“

Секоја година, празниците ги најавуваат рекламите на Кока Кола. Празници се ближат, и покрај короната. Ќе најдеме начин да бидеме заедно, а физички оддалечени. Со блиските, но не во иста просторија. Сето ова ќе мора да помине, да се заштитиме и да го поминеме заедно. За набргу повторно да има прегратки, полни барови и многу љубов без дистанца. Најновата реклама на Кока Кола, повторно ни ги стоплува срцата.

Интересно е дека Кока Кола, е бренд кој буквално го има измислено Дедо Мраз каков што го знаеме, а фразата „Празници се ближат“секоја година не потсетува на дружбата со најблиските.

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Поврзани објави

Поврзани објави

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!