Краток анимиран филм за детето кое сака да оди на месечината

Овој кратко филм, пред неколку години ги собра наградите на многу фестивали, а има и зошто. “Coin Operated” е филм за сонот на едно момче да биде астронаут и да оди на месечината. Тој наоѓа играчка, која ветува дека лета и оди на месечината, но за тоа треба да се стави паричка. Детето има само една паричка, а тоа е премалку. Одлучува да најде решение. Ќе успее ли нашиот мал херој, да си го оствари својот детски сон?

Сите се надеваме дека со вредна работа ќе го достигнеме нашиот сон. Треба да ги оставиме децата да сонуваат и да им помогнеме да стигнат каде што ќе посакаат, па и на месечината.

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Поврзани објави

Поврзани објави

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!