Неколку фотографии кои треба да ги видите пред да имате деца

Дефинитивно треба да имате деца доколку сакате. Тие даваат целосно нова димензија на живтот. Сепак, треба да знаете дека родителството е многу поразлично од сценираните фотографии со дечиња во студио. Таа ситуација кој ја гледате на Инстаграм, трае колку моментот на кликање со фото апаратот или телефонот. Затоа, во продолжение еве неколку пореални фотографии од искусни родители до идните.

  1. Како изгледа работа од дома во 2020. Во најдобар случај.

2. Ова е лицето кое јасно алудира на „Не е како што изгледа“, фразата. Сепак, токму така е, како што изгледа.

3. Мајката (која е навикната детето да ја чека пред тоалетот), во хотел каде вратата од тоалет е проѕирна. Интересна гледка… Ако е денот на вештерките.

4. Ќерката го гледа таткото прв пат во костим. Нејзиниот коментар е очигледен.

5. Ќерката на онлајн час покажува нешто од домот кое мириса слатко… Реално, во право е.

6. Сакала да си игра со лап-топот. 

7. Родителите излегле на момент. Кога се вратиле го нашле својот син, виолетов. Делото е создадено од нивната помала ќерка. Среќно туширање!

8. А, еве како изгледа кога братчето и прави фризура на сестричката. За да се добие резултатот подолу, десно потребни се 20 часа. Ова најдобро го знае мајката…

9. Телефонот „паднал“ во ВЦ шолјата… Откако се исушил, откриена е слика од главниот осомничен. 

10. Како изгледа состанок од дома? Има одредени правила кои треба да се почитуваат. Датум: 28.10.2020. Тато е на состанок. Не влегувајте или ќе ви се намалат 2 часа од гледање во екран (телефон, лаптоп, таблет). Одговори на вашите прашања: Не. Доколку не крварите, во ред е. Парчиња овошје. Во машината. Прашај ја мама!

11. Како објаснување би го превеле текстот, опис на сликата подолу:

„Морав да работам преку ноќ. Затоа одлучив да дремнам, а за тоа време бев вандализиран. Имам слика и двајца осомничени, но ниту еден не соработува. Единствениот осомничен кој може да зборува, го обвинува четириножниот осомничен кој нема раце за да го спроведе делото. Благодарност до соседот кој ми укажа на тоа дека имам цртеж од маркер по целото лице кога го шетав четириножниот осомничен. Тоа беше пред да установам дека сум бил вандализиран.“

12. А, да. Еве како се направени оние преслатки, совршени слики на Инстаграм. 

Ако сеуште сакате деца, тргенете во поход. Сега сте соодветно информирани. Нам овие фотографии ни беа пресмешни, не сме сигурни дека такви им биле и на родителите. Од друга страна, никогаш нема да ви биде досадно.

Фотографиите се преземени од интернет од неколку јавни објави на оваа тема.

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Поврзани објави

Поврзани објави

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!