60-секундно правило за чистење на лицето

Новиот начин на чистење на лицето, кој е апсолутен хит на инстаграм го промовира козметиколог од Лос Анџелес – Најамика Робертс Смит. Таа вели дека лицето треба да се чисти 60 секунди, за да биде навистина чисто.

Просечно го чистиме лицето по 15 секунди, што според Робертс не е доволно за да се исчисти лицето. Користете пена за чистење (или гел), и чистете го лицето со нив најмалку 60 секунди. Хаштагот на инстаграм #60secondsrule, покажува извонредни резултати од ова едноставно правило.

Робертс за магазинот Космополитен изјавила дека овие 60 секунди, му даваат време на средството да ја совлада нечистотијата. Дополнително ќе имате време да се фокусирате на деловите каде се собира нечистотијата: околу носот, под устата и покрај косата. Можете да се водите и според ова видео, на кое Најамика покажува како правилно да се чисти лицето (по 3тата минута).

Бесплатно е, едноставно и логично. Ние ќе го пробаме, а вие? Кажете ни што мислите?

 

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Поврзани објави

Поврзани објави

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!