Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Зошто носиме фармерки на 28 Април – ден за борба против сексуалното насилство

Секоја година на последна среда од месец април се обележува т.н. Denim Day чија цел е да придонесе во капањата за подигање на свесност...

Прашај пријателка: 3 девојки споделија како ја негуваат својата кожа

Често на социјални медиуми гледаме најразлични рутини за нега на кожа. Тие се во 2, 3, 5, 10... 1000 чекори. Од друга страна има...

Ознака: нега на лице

Oваа недела направивме краток муабет со фармацевтката која себе се нарекува Магнолија. На нејзиниот инстаграм профил таа објавува совети за нега на лице и...
Доколку имате Инстаграм и сакате да се едуцирате на тема здрава кожа, најверојатно ја следите magnolia.glamour. Зад профилот стои млада жена која е фармацевт...
Новиот начин на чистење на лицето, кој е апсолутен хит на инстаграм го промовира козметиколог од Лос Анџелес - Најамика Робертс Смит. Таа вели...