Залади. 5 начини како да комбинираме џемпер со сé?

Есен и зима, имаат добри и лоши страни. Дел од добрите се удобните џемперчиња, дел од лошите што после 1 месец веќе не знаеме уште како да ги искомбинираме.

Затоа одбравме 5 комбинации, кои можеби не ви паднале на памет, а изгледаат многу кул. Кога го правевме изборот, се трудевме тоа да бидат комбинации, кои може да не инспирираат да искористиме нешто кое одамна не сме го носеле, особено не со џемпер.

Долго цветно здолниште, и моќен голем џемпер

Фото: Pintrest

Ќе признаете дека ова не е нешо кое прво ќе ви дојде на памет кога ќе ја видите ролката. А, изгледа толку добро! Може да го комбинирате и со чизми црни како на сликата, или повисоки чизми, доколку сакате да ви биде потопло. Секако е добитна комбинација. Бонус е тоа што и широкиот џемпер и долгото здолниште се удобни за носење.

Бел џемпер со бордо, сомотни ѕвонасти патналони

Фото: Pintrest

Малку ретро, зошто да не? Ѕвонастите панталони веќе неколку години се вратени на сцената, а со овој бел џемпер се совршена комбинација. Доколку имате повисоки обувки, може визуелно да ја издолжи фигурата. Но, долгата фигура и не е најважна, најважно е дека изгледа, толку кул.

Кошула со дезен, бел џемпер и кожни панталони

Фото: Pintrest

За оние што сакаат по малку да шокираат, а сепак да изгледаат професионално, тоа се прави вака. Обично комбинираме бела кошула, со џемпер во боја, никогаш не сме помислиле дека токму обратната комбинација може да биде „добитна“.

Крем џемпер со копчиња и карирани пантолони 

Фото: Pintrest

Покрај тоа што девојката одлично позира, и комбинацијата не освои. Едноставно е, правилото е џемперот да одговара со барем една од нијансите на пантолоните. Значи со овие на сликата може да носите крем, бел или црн џемпер. Особено ни се допаѓа тоа што е со големи копчиња, а широк. Ланчињата само додаваат магија. Во совршен свет би оделе вака на работа.

Црвен голем џемпер и мало црно здолниште

Фото: Pintrest

Тоа е тоа, прекрасно изгледа. Кратките зголништа не мора да ги пензионирате кога ќе дојде есента. Напротив, тогаш го покажуваат целиот сјај. Џемперот е ролка, карминот е иста црвена боја, а хулахопките црни, ретко што изгледа толку кул. Пробајте, мини е секогаш добра идеја.

Се надеваме дека ви помогнавме, а ако не, барем се изнагледавте убави комбинации со џемпери. И тоа е нешто!

 

 

 

Фото: Pintrest

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Поврзани објави

Поврзани објави

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!