Сѐ што треба да знаете за повторното обединување на FRIENDS

По дооолго очекување, кое беше дополнително продлонгирано поради пандемијата, конечно ќе ги видиме омилените Пријатели заедно! Имено, екипата од серијата FRIENDS ќе снима нов материјал за нас, нивната верна публика. Специјалната „епизода“ ќе биде објавена на HBO. Еве неколку интересни работи кои е добро да ги знаете:

СНИМАЊЕТО Е ЗАВРШЕНО 

Снимањето е завршено. Тоа е потврдено и на официјалниот инстаграм профил на шоуто. Иако истото се одложуваше, конечно материјалот е снимен. 🎬 Според изводи на Deadline снимањето почнало на 5 април. За жал нема информација кога ќе биде објавена епизодата. Метју Пери (Чендлер) претходно објави дека тимот планирал материјалот да стигне до публиката во текот на март. Но, како што знаеме, тоа не се случи…

СИТЕ SВЕЗДИ СЕ ВРАЌААТ!

Ова е освежување, откако во други легендарни серии и филмови сведочиме за намалување на бројот на ликови. Пријателите остануваат заедно. Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиса Кудроу, Мет Лебланк и Метју Пери ќе се обединат на оригиналната сценографија на Пријатели на Сцена 24 во стуриото на Ворнер Брадерс. во Бурбанк. ‚-те ѕвезди се јавуваат и како извршни продуценти на епизодата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)

ОБЕДИНУВАЊЕТО НЕ Е НОВА ЕПИЗОДА ОД ПРИЈАТЕЛИ

Главните ѕвезди ќе се обединат, ќе бидат на сетот и ќе има изненадувања но нема да бидат во улога на ликовите кои сите ги сакаме. Односно, тие ќе дојдат на сет како себеси.

HBO Max објасни во изјавата „…Најпосле, за да се избегнат недоразбирања за специјалната епизода сакаме да објасниме дека ова не е нова, оригинална епизода од серијата. Екипата на Пријатели ќе се појави како себе, а не како нивните сакани ликови“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Friends (@friends)

Продукцијата е одложена со цел да може да има публика на сетот. Иако сите жалат, Џенифер Анистон е оптимист. Таа вели дека пролонгирањето им дало подолго време за да смислат поинтересни работи кои ќе се случуваат. Како и да е, ние со нетрпение ги очекуваме Пријателите на сцена. Секако се надеваме дека можеби еден ден ќе видиме и нова епизода на шоуто. Во меѓувреме, секогаш е добра идеја да се изгледаат старите епизоди. А тоа може да го сторите на некоја стриминг платформа или на Македонската Радио Телевизија, каде во моментов се емитуваат.

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Поврзани објави

Поврзани објави

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!