Папучи на штикла и зошто не?

По неколку месечен карантин и седење дома сите сме зависници од папучи. Па, логично и модата се приспособува. Ким Кардашијан го прооде, а летово е веќе израснат трендот на носење папучи (па и апостолки) на штикла – во текстот во продолжение папуча-штикла.

Ким во познатите папучи со проѕирна штикла на Yeezy-колекцијата креирана од Kanye West. 

Не се коментираат стилови и вкусови, а ќе признаеме дека некои од модните куќи издадоа и доста кул папуча-штикли:

Но, дали може да се оди во нив? Одговорот е не! Подетално во продолжение:

  1. Тешко е да се оди на секаква штикла, а не папуча.

Спојот на овие две, сам по себе е неудобен.

  1. Прегласни се!

Недостигот на потпора за задниот дел не само што ги прави тешки за одење туку и гласни. Замислете ги звуците на штикла и папуча заедно. Тоа е тоа. Конечно, сите ќе се свртат по вас! Затоа што ќе ве слушнат додека доаѓате, кога ќе си одите, кога ќе бидете на другата улица, кога ќе бидете во соседниот град, па и во соседната држава…

  1. Петата ќе ви отпаѓа. Цело време.

Не безбедно, а не е ни секси.

Позитивна страна – покрај со повреди, можно е да се здобиете со мускулна маса!

Одењето на папуча-штикла бара огромна физичка подготвеност и баланс. Цело време мора да балансирате со рацете и да го држите стомакот стегнат. Сепак препорачуваме пилатес.

Тимот на nea.mk искрено ве советува да одберете сандали на штикла. Не е дека имаме каде да ги носиме сега за сега, ама и за по дома се побезбедни.

Автор: Јована Неа

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Поврзани објави

Поврзани објави

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!