Омилените филмови за “Ноќта на вештерките”

Направивме кратка листа од омилените Halloween филмови. Вечерва секако остануваме дома, па еве што да гледате ако сте фанови на “Ноќта на вештерките”:

1. Hocus Pocus
2. The Nightmare Before Christmas
3. The Addams Family
4. A House with a Clock in its’s Walls
5. Harry Potter

Фото: Adventures with Janeva

Може да си направите и мини маскенбал со домашните или да ги вклучите другарките на FaceTime, Skype, Zoom… за да имате добро друштво. И секако многу пуканки!

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
Софија Јанева
Софија Јанева
Софија Јанева е гостинска блогерка на nea.mk која пишува на теми поврзани со патувања. Таа веќе подолго време успешно го води својот блог и инстаграм профил „Adventures with Janeva“, каде објавува содржини на македонски и англиски јазик. Сака убава храна, ведри фотографии и секако патувања.
- реклама -

Must Read

Поврзани објави

Поврзани објави

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!