Над 1000 фотографии од Скопје пријавени за предизвикот на Скопје Фото Недела 2020

Над 1000 фотографии се пријавиле за предизвикот на Скопје Фото Недела 2020. Наградата е 50 000 денари, но уште поголем е предизвикот е да бидете одбрани од жири кое го содржат некои најдобрите фотографи од земјава.

Skopje Photo Week ќе се одржи овие понеделник и вторник. Онлајн предавања за фотографија ќе одржат: Ани и Дими, Томислав Георгиев, Кристијан Теодоров, Влатко Рафески, Two Clicks, Горан Попатанасовиќ.

За предизвикот, фотографиите можеше да се пријават преку мејл и преку инстаграм со хаштагот #SPW2020. Организаторите велат дека на мејл добиле над 200 фотографии, а на хаштагот се пријавиле на 800. Целта беше да се претстави Скопје низ фото-објективот. Еве дел од оние фотографии кои нам ни оставија впечаток, но има премногу фотографии, па не можеме да кажеме дека ова се најдобрите…

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🪐 (@arsovskiii)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by StefanSamandov (@samandovs)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by StefanSamandov (@samandovs)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erina Bogoeva (@poison_grl)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Petrevski (@_n.p.photography_)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Doan Akiti (@doan.akiti)

Ова се само мал дел од фотографиите. Изборот ќе биде тежок и не сакаме да сме им во кожа на судиите. Доколку Ве интересира фотографија вклучете се по 15 часот понеделник и вторник и следете ги предавањата.

Skopje Photo Week е петти по ред настан во организација на Ангеловски Фотографија и Грег Момент(Полска), кој се одржува традиционално секоја година.

 

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Поврзани објави

Поврзани објави

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!