Мајчинството во фокус – Прекрасно видео преку кое Нетфликс ги слави мајките во својот тим

Во една од најновите реклами, компанијата Нетфликс им се заблагодарува на сите мајки во своето семејство. Тие велат дека го ставаат мајчинството во фокус. А во видеото ги гледаме сите предизвици со кои се соочуваат мајките на филмскиот сет, но веруваме дека сите мајки кои работат ќе се пронајдат во ова видео. Убаво е да се види како тие режираат, глумат во главни улоги, снимаат, работат на звук, организација на сет, организација на сцена, читаат синхронизирани цртани и уште што не. Уште едно видео кое ја покажува моќта на жената.

Видеото ги слави мајките, а ние треба секој ден да ги славиме сите жени, и оние кои се мајки и оние кои не се, оние кои се борат да бидат и оние кои немаат такви амбиции. Секако мораме да признаеме дека мајките кои се и амбициозни жени се соочуваат со огромен, но и прекрасен предизвик и заслужуваат да од време на време да бидат во Фокусот. Секако правење на видео не е доволно, важно е компаниите навистина да ги заштитат жените во периодот на бременост. Но тоа е нова тема, на која ќе пишуваме подетално во иднина. Сега уживаме и смееме со предизвиците на мајките на филмскиот сет.

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Поврзани објави

Поврзани објави

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!