Маја готви од А до Ш: Г како грашок! Правиме пире од грашок

Едногодишно растение кое што има богата историја и географија и се консумира во разни форми и манџи. Малите зелени топчиња кај нас се најбарани околу нова година, бидејќи одат во комплетот за руска салата. Исто така може да се сретне во некое тенџере, скоро секогаш во придружба на некаков вид месо.

Грашокот е потценет зеленчук најчесто познат како мис хотелски прилог, манџата што децата ја избегнуваат, сличен однос како и боранија. Секогаш ми е забавно да чистам грашок и да го готвам на разни начини. Како што стареам се повеќе ја ценам флексибилноста на грашокот и можностите што ги нуди за магична преобразба во разни облици, од манџа до супа.

Фото: Маја Марковска

Од неодамна сум заљубена во пире од грашок и тоа во различни варијанти и конотации. Во фрижидер имав Грашок и благи компири (еден бел и еден лилав) главица кромид удавена во цвекло и пробав да ги искомбинирам.

Денес бев кралица на пирето, решив денес нема месо!

За пире:

Фото: Маја Марковска

500 гр грашок

1 лилав компир

1 бел компир

100 мл млеко или павлака

(за готвење или кисела)

30-40 гр путер

1 чешне лук

2-3 зрнца сечуан бибер  ( ако немате – да сте живи и здрави)

2-3 зрнца мешан бибер – црвен и црн

За салата:

Рукола, валеријана, млад спанаќ, калинка, праз,потпечени семки од тиква и сончоглед, балсамико крема, масло од семки од тиква, мак, сол, бибер.

Одделно се варат грашакот и компирите. Грашокот се вари со сите бибер, лук и сол. Сладкиот компир се вари без зачин и без лушпа. Со пасатор се пристапува кон исцедениот грашок и за време на пасирање се додава парче путер и дел од млекото или павлаката.

Истата процедура ја повторуваме со компирите, едниот па другиот и се добиваат 3 бои на пире кои што може да се комбинираат заедно или засебно. Комбинацијата на пире од грашок и пире од компир ми е фантастична и ќе ја практикувам почесто. Освен што е вкусна, многу е ефектна за гледање. Боите се прекрасни.

Фото: Маја Марковска

Кога пирето е готово може да го послужите со убаво испечен Јагнешки котлет или со парче пилешко или моето омилено, крцкава пржена сланина – панцета.

Бидејќи решив да имам безмесен ручек, моето пире беше во придружба на лесна салата од рукола со валеријана, калинка, тркалца праз,зрнца мак и семките, пропрскани со балсамико крем, масло од тиква, сол и бибер.

Имав главица кромид што ја давев во теглата со цвекло, ја искомпонирав со пирето.

Грашокот да си го имате на трпеза почесто, убав е, лесен е за работа и може да се трансформира многу лесно.

Исто така практикувајте да имате 2-3 дена во неделата без месо. И планетата и телото ќе ви бидат благодарни.

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Поврзани објави

Поврзани објави

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!