Кои бои ќе ги носиме оваа есен 2020? Ако излегуваме секако…

Периодот, зад па и пред нас го одбележа седењето дома. Кој колку може. Но желбата за добра модна комбинација не ни помина. Напротив кај многу од нас се засили. Па еве неколку понеделнички идеи од nea.mk за тоа кои бои ќе бидат „во тренд“ следниве неколку месеци…

Покрај бордото, темно зелената, цигла бојата и кафената кои се обележје на секоја есенска сезона, мора да признаеме дека годинава ќе имаме интересен избор. Пастелните, силните и веселите бои кои не ги носевме доволно на пролет, ќе имаме можност да ги носиме во есен. Кул!

Фото: Pinterest

Оваа пролет, најмногу се носеа пижами, но затоа есента може да биде шарена! Сепак, палетата на бои е есенска. Портокалово, црвено, сино. Неколку сезони по ред модерен е монохроматскиот излглед, односно облекување во иста боја од глава до пети. Добро, не мора буквално до пети, кондурите може да бидат во друга боја. И иако изгледа шик, не препорачуваме да носите отворени сандали во есен. Причините се јасни: ладно е, и врне.

Фото: Pinterest
Фото: Pinterest

Уште неколку примери кои можат да ви бидат интересни. Крем од глава до пети, пастелна сина боја, црна боја и сив тексас. Предлагаме да го отворите гардероберот, да најдете комбинација од две парчиња во иста боја и имате кул аутфит!

Шалварите се враќаат на голема врата, што е и нормално со оглед на тоа дека доста време поминавме во јадење и лежење 😉

А, и сандалите изгледаат толку кул, што си мислиме дека можеби и ќе се носат уште неколку дена…

Фото: Pinterest
Фото: Pinterest

Да не бидеме „некреативни“, со предлози само во една боја, еве интересна и есенска комбинација кафено и (небо)сино. Мислете на пожолтени кафени лисја и сино небо. Тоа е тоа, и навистина не’ радува оваа палета на бои. Ја има смиреноста која се бара на есен, но нежно сината боја е навистина шик и не развеселува во овие дождливи денови. Ако немате сини пантолони, може да комбинирате и со светол џинс.

За крај, тимот на nea.mk сака да ви каже дека секако сте најубави кога носите насмевка.

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Поврзани објави

Поврзани објави

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!