Како се однесуваат хороскопските знаци на шопинг: Водолија и Скорпија

Ја прашавме нашата Зорица, „Како би изгледале хороскопските знаци на шопинг?“. Односно како купуваат? Па така во серија ќе ги пуштиме нејзините одговори. Почнуваме со ВОДОЛИЈА и СКОРПИЈА:

ВОДОЛИЈА    

Водолиите се најимпулсивни купувачи. Тие имаат интуиција, да го најдат токму она што го замислиле! Е, ако го нема нивниот број, тогаш имаме проблем. Тогаш избувнуваат и тргнуваат во потрага се додека не го најдат она што го бараат. А ќе го најдат…

 

СКОРПИЈА

Кога една Скорпија оди на шопинг тоа е задоволство за неа. Особено ако има заштедено доволно пари за да се фрли во стихијно купување. Секако купувајќи повеќе од доволно! Не сакаат да купуваат на рати, тоа за нив е оптеретување. Скорпиите во идеален свет воопшто не би гледале цена, затоа ако нема пари, воопшто не оди на шопинг!

По долго размислување на тема хороскоп и дали да ја обработуваме, одлучивме во соработка со астролог, да направиме забавна серија за хороскопските знаци во шопинг. Она што е најважно, перидов за сите хороскопски знаци е да носат маска додека купуваат.

Имајте на ум, дека овие рубрики се само за забава, која во овие времиња ни е, и повеќе од потребна.

 

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Поврзани објави

Поврзани објави

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!