Хороскопските знаци на шопинг 3: Риби и Лав

Доколку не читате, веќе знаете дека со астрологот Зорица, правиме серијал за однесувањето на хороскопските знаци на шопинг. Па овој пат дознаваме како купуваат лавовите и згодните риби.

ЛАВ

Лавот, знае да го „намириса“ доброто парче облека. Магнет за се што е квалитетно, модерно и ексклузивно. Сакаат да купуваат во друштво, со публика (секако). Но откако ќе го пикираат вистинското парче стануваат лути. Затоа што најверојатно тоа парче е „изгор“ скапо. Тоа често значи дека ќе го остават и ќе бараат слично, но со реална цена. За таквите ние во nea.mk имаме цела рубрика: Инспирирани од модните писти, а облечени од брендови достапни кај нас.

РИБИ

И рибите знаат да одберат парче, но тие не се толку добри со финансии. Рибата буквално се заљубува во конкретно парче. Секогаш го купува она што најмногу ќе и се допадне, но не и она што и е најпотребно. А бидејќи не се разбираат многу во финансии често прават чудни комбинации, како купување на рати, кредити и слично.

 

Ако ви се допадна оваа хороскорска забава дознајте и како купуваат останатите знаци. 

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Поврзани објави

Поврзани објави

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!