Get The Look: Инспирирани од Ralph Lauren, облечени од брендови достапни кај нас

Ако некој знае да направи комбинација која е како скроена за на работа тоа е Ралф Лорен. Неговата колекција за 2020 е комбинација од евергрин класики, како голема, кожна јакна, долги здолништа, плетени парчиња и јавачки чизми.

Прошетавме низ онлајн продавниците на брендовите достапни кај нас и направивме (зачудувачки), слични комбинации инспирирани од оваа „Ready to wear“ колекција.

Веќе втора сезона, рокерскиот изглед е во мода, особено во есен и зима. Кожна јакна со бело крзно од внатрешната страна, мартинки, ролка и темни фармерки. Rock on!

Сезонава се е макси! Па така и овој долг плетен фустан. Комбинирајте го со високи чизми и бела кошула.

Класичното широко, миди здолниште е повторно на сцената. Со бела кошула, каиш, чизми и мала чантичка. Комбинацијата сме ја виделе 1000 пати, но различна ја прават деталите. Можеби овие парчиња веќе ги имате, па доволно е само добро да ги „украсите“.

Монохроматски, сиво. Ние толку ќе кажеме, останатото нека го каже сликата погоре.

Не е дека многу излегуваме, но можеме да блескаме! Се надеваме дека набргу ќе може да се облечеме со повод. Ако тоа се случи еве предлог за црн и блескав изглед.

Никогаш доволно инспирација, затоа прочитајте го и првиот текст за комбинации инспирирани од Мајкл Корс.

Која Ви е омилена?

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Поврзани објави

Поврзани објави

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!