5 начини да носите марама оваа есен

Како што заладува, а особено во есен кога времето е променливо, така се повеќе носиме марами. „Како да ја врземе марамата?“ не знам дали и вие се соочувате со овој проблем, ние да. Па поради тоа ви предлагаме 5 начини за врзување на марамата.

Истите се преземени од YouTube каналот на Џенифер Џу, и на крајот од текстот има видео објаснување. За овие стилови ќе ви биде потребна голема правоаголна или коцкаста марама.

  1. Како што ја носат познатите (Celebrity style)

Ја вртите околу вратот два пати. Делот кој го вртите потоа го протнувате низ направеното дупче. Тоа е тоа! Изгледа опуштено, а на овој начин нема да ви се одврзува.

2. Класично врзување

Ја делите марамата на половина. Ја вртите околу вратот и низ дупчето го протнувате другиот дел. На многу од нас вака им ги врзуваа шалчињата како деца.

3. Како познатите, ама различно…

Третиот начин е сличен како првиот, повторно два пати ја вртите марамата околу вратот. Разликата во овој начин е само тоа што ги оставате краевите да паѓаат. Изгледа кул и одлично одговара со кошула или сако, доколку сакате потренди изглед.

4. Како целосна марама

Овој трет стил е навистина кул, и дава огромен волумен. Беше вистински хит и минатата сезона, кога се продаваа целосни марами. Но може и сами да си ги направите. Правите форма на голем триаголник, ги врзувате краевите и потоа ја обвиткувате марамата околу вратот два пати. Тоа е тоа!

5. Хипи

Не ја врзувате марамата, само ја префрлувате преку рамената од двете страни. (видете на видеото). Многу хипи, односно хипстерски.

Доколку ова не е доволно за вас во продолжение има и видео објаснување. А ако ви се малку овие 5 начини, погледнете го второто видео со 20 начини да врзете марама!

 

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Поврзани објави

Поврзани објави

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!