Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Зошто носиме фармерки на 28 Април – ден за борба против сексуалното насилство

Секоја година на последна среда од месец април се обележува т.н. Denim Day чија цел е да придонесе во капањата за подигање на свесност...

Прашај пријателка: 3 девојки споделија како ја негуваат својата кожа

Често на социјални медиуми гледаме најразлични рутини за нега на кожа. Тие се во 2, 3, 5, 10... 1000 чекори. Од друга страна има...

7 предлози: Што да правите кога надвор врне снег?

А тоа да не е маратонско гледање серии… Покрај прекрасната слика низ прозорот, снегот носи посебна магија. Особено е добро ако падне во тек на викендот, кога не мора да одите на работа. Па, што да правиме кога надвор се е снежно, бело и (кочан) ладно? Еве 7 предлози од nea.mk:

1. Облечете се убаво и излезете!

Оваа зима имавме многу малку снежни денови. Многу малку снешковци, ангелчиња нацртани во снегот, малку борби со снежни топки, малку снежни прошетки. Епа сега е времето, облечете се и излезете.

2. Играјте друштвена игра.

Доколку дома сте барем двајца сигурно има игра која може да ја играте. Детето во нас никогаш не умира. Друштвените игри се совршени за сите генерации, а ги има во најразлични форми. Забавата е загарантирана… во случај да не губите.

3. Планинарете!

Доколку сте активни сега е убаво време за планинарење. Сепак, доколку не сте подготвени не се почнува на вакви услови. Најважно е да имате добра опрема и доволно знаење за теренот кој сакате да го искачите.

4. Направете си чај или какао и читајте.

Нема поубаво од тоа надвор да врне снег, а вие да седите дома стоплени. Ќебенце, чајче и книга. Избегајте од реалноста и креирајте своја преку ликовите со кои ќе се сретнете во неа.

5. Средете го плакарот.

Сите го одложуваме ова со години. Време е. Надвор врне, внатре е хаос. Средете си и направете си удобно и уредно катче. Патем ова може да биде и одлична друштвена игра. Може да се натпреварувате по дома кој прв ќе ги заврши своите домашни задачи. Бонус совет: Музичка позадина може многу да помогне.

6. Направете си вкусни љубовни колачиња.

Без разлика дали ќе славите Валентајн, Трифун или недела, утре добро ќе ви дојдат колачиња. Сега е одлично време да ги направите. Домот ќе мириса прекрасно, а повторно може да си играте со форми и секој да придонесе. Ако сте сами, сами ќе си придонесете, но и сами ќе си ги изедете колачињата.

7. Почнете да учите нова вештина.

Сега е лесно. Кога надвор снежи, а вие имате слободно време може да почувастувате мотивирани да научите нешто ново. Има многу апликации и курсеви кои се едноставни за да почнете. Може да сликате, да учите нови јазици, да учите домашни „направи сам“ финти и слично.

Снегот носи нешто волшебно во себе. Ајде да го искористиме на нешто интересно! Кажете ни во коментар која е вашата омилена дисциплина кога надвор снежи?

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Поврзани објави

Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Зошто носиме фармерки на 28 Април – ден за борба против сексуалното насилство

Секоја година на последна среда од месец април се обележува т.н. Denim Day чија цел е да придонесе во капањата за подигање на свесност...

Поврзани објави

Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!