Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Зошто носиме фармерки на 28 Април – ден за борба против сексуалното насилство

Секоја година на последна среда од месец април се обележува т.н. Denim Day чија цел е да придонесе во капањата за подигање на свесност...

Прашај пријателка: 3 девојки споделија како ја негуваат својата кожа

Често на социјални медиуми гледаме најразлични рутини за нега на кожа. Тие се во 2, 3, 5, 10... 1000 чекори. Од друга страна има...

Како изгледаат милениците по посета на салон за убавина?

Grooming салоните, или салони за разубавување на милениците се тренд во светот кој е се поприфатен и кај нас. Па така може да видиме слатки пудлици со фризурче, исчешлани и украсени миленици со средени ноктиња и долги негувани „коси“. Одлучивме да се распрашаме на тема Grooming кај Јована Трајкоска, сопственичката на Тhe Groom Room. Која ги направи овие преслатки фризурчиња подолу.

Какви услуги им се нудат на нашите најдобри (и најслатки) пријателчиња?

Се од темелно расчеткување на заплеткани миленици, бањање со повеќе типови на шампони, фенирање, шишање со машинка или со ножици зависно од желбата на сопственикот. Работиме стилизирање на влакното, чупање на влакната од ушите на милениците и нивно чистење, како и сечење и турипјање на ноктите. Добредојдени се сите видови на миленици без разлика на нивниот вид, големина и карактер.

Какви се цените, конкретно во вашиот салон?

Што се однесува до цените, тие варираат зависно од големината на животното, колку
работни часови се потребни за да се сработи истото, и типот на услуга која ја бара сопственикот. Ценовникот попрецизно можете да го разгледате на нашата веб страна
www.groomroom.mk. Бидејќи пред се сме активисти, за бездомните миленици во нашиот салон постои попуст во вредност од 50% на цената.

Кога е може да се почне со grooming? 

Може да се почне со груминг третмани од мала возраст, веднаш после примените
вакцини. Во овој случај милениците полесно го прифаќаат целиот процес и на нив им претставува задоволство, а не стрес, а со тоа се и помирни.

Јована, знаеме дека си активистка за правата на животните со години, но како дојде до идеја да отвориш ваков „салон за убавина“?

Веќе 6 години работам во оваа област. Почнав во реномиран Grooming салон каде работев уште додека студирав психологија. Па така научив се од шишање и стилизирање до справување со најразлични карактери кои ги имаат милениците. Тоа ми овозможи да стекна и искуство и самодоверба за отворање на сопствен салон. Ме радува дека кога ќе завршиме и милениците и сопствениците си одат дома посреќни.

Благодариме и се надеваме дека ќе имаш уште многу слатки, средени клиенти.

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Поврзани објави

Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Зошто носиме фармерки на 28 Април – ден за борба против сексуалното насилство

Секоја година на последна среда од месец април се обележува т.н. Denim Day чија цел е да придонесе во капањата за подигање на свесност...

Поврзани објави

Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!