Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Зошто носиме фармерки на 28 Април – ден за борба против сексуалното насилство

Секоја година на последна среда од месец април се обележува т.н. Denim Day чија цел е да придонесе во капањата за подигање на свесност...

Прашај пријателка: 3 девојки споделија како ја негуваат својата кожа

Често на социјални медиуми гледаме најразлични рутини за нега на кожа. Тие се во 2, 3, 5, 10... 1000 чекори. Од друга страна има...

Совршен стајлинг за дочек на 2021-та? Пижами.

Новата година ќе ја прославиме во пижами, дома. Дали е тоа нешто лошо? Не, ама не е ни нешто особено. Како да го одбереме аутфитот за најлудата ноќ? Да ја завршиме 2020та со стил. А под стил подразбираме светкави пижами, смешни пижами, пижами и високи потпетици… Еве ги нашите предлози.

Стил 1

Пижама парти со врзана маичка и светкави долни пижами. Ако сакате да се дотерате ова е одличен стил. Ќебенцето е дополнителен момент кој секако ќе ни биде корисен. Така светкави и со голо меше, ќе си легнете пред телевизор, и ќе си се покриете. Не е новата година која ја сакавме, но тоа е она што го имаме. И некако е кул.

Стил 2

Ако сте амбициозни може да си ја средите и косата. Облечете елегантни црни пижами со точки, украсете го домот и уживајте. Макар и сами. Ако нешто не научи 2020та, тоа е дека мора да уживаме во сопственото друштво.

Стил 3

Бело. Прекрасно, чисто и новогодишно. Снег не знаеме дали ќе имаме, но и да нема ние можеме да бидеме снежни кралици. Дома сме, и се е дозволено.

Совет: Внимавајте со црвеното вино. Доколку се потурите, веќе го знаете принципот, црвено вино се вади со бело вино. Не сме сигурни колку функционира, ама така не учеле.

Стил 4

Одлично време да го вратите детето во себе. Па, доколку одбивате да носите сериозен аутфит за Нова година која секако ја славите во пижами, еве одличен начин. Одберете откачени пижамчиња, со интересни новогодишни апликации. Овие подолу се слатки, има и посмешни пижамчиња, најважно е да се забавувате!

Стил 5

За оние кои сакаат да и водат инат на Короната, може да носите високи потпетици и елегантен аутфит налик пижами. Единствено неудобно нешто се потпетиците. Сепак ги сакаме, па ќе си ги носиме. Се останато во оваа модна комбинација е пријатно и прекрасно.

Годинава дефинитивно си поигра со нас. Ниту една прослава не е онаква како ја знаеме, па нема да биде ниту новогодишната. Најважно е да останеме здрави. А, за останатото, со малку креативност може да имаме навистина интересна новогодишна ноќ. Времето ќе биде совршено за излежување, па облечете ги омилените пижами и направете си коктел или наточете винце. Огнометите ќе ги гледаме низ прозор, гушнати со омиленото кебенце, или омилените личности.

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Поврзани објави

Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Зошто носиме фармерки на 28 Април – ден за борба против сексуалното насилство

Секоја година на последна среда од месец април се обележува т.н. Denim Day чија цел е да придонесе во капањата за подигање на свесност...

Поврзани објави

Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!