Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Зошто носиме фармерки на 28 Април – ден за борба против сексуалното насилство

Секоја година на последна среда од месец април се обележува т.н. Denim Day чија цел е да придонесе во капањата за подигање на свесност...

Прашај пријателка: 3 девојки споделија како ја негуваат својата кожа

Често на социјални медиуми гледаме најразлични рутини за нега на кожа. Тие се во 2, 3, 5, 10... 1000 чекори. Од друга страна има...

Доаѓа викенд: 5 комбинации со тренерки и дуксери

Викендов ќе го поминеме во тренерки најверојатно дома, или до парк/продавница. Но дали тоа мора да биде така лошо? Ние веруваме дека не. Затоа одбравме неколку комбинации со тренерки кои изгледаат многу интересно. Ако порано тренерките ги носевте до теретана и назад, новата мода (особено во 2020), овозможува многу повеќе. Логично, годинава тренерките се моден хајлајт. Па така, ги комбинираме со голг капут, мартинки, ролки и што уште не? Ние ја обожаваме оваа викенд мода, а за оние кои работат од дома, и мода за целата недела.

Да почнеме со предлозите од некои домашни брендови:

Брендот Terziya Movment нуди прекрасни парчиња и често предложуваат монохроматски изглед. Моделот на сликата изгледа одлучно, и дефинитивно не е нешто кое го носите само за вежбање. Со убава фризура и малку накит е совршен и за прошетка. Она што ни се допаѓа е дека моделите се направени за сите форми во кои доаѓаат нашите женски тела. Наместо да ги прикрива, бреднот одлучува да ги слави. Следете ги на @terzyamovsment

Веќе пишувавме за NAMIKA, комбинацијата на нивните must have бели тренерки со долг џемпер, па и со кошула ни изгледа навистина модерно и кул. Сликата е направена во парк, но овој аутфит е одличен и за на работа. Особено ако имате т.н. Casual Friday.

Ова се македонските брендови кои ви ги предложуваме. А во продолжение неколку комбинации за тоа како може да комбинирате тренерки.

Предлози за комбинирање:

Еднобојна комбинација, во светла сива боја. Доколку го искомбинирате со накит, може да изгледа одлично!

Плетени тренерки, 2020 не научи дека тренерките можат да бидат изработени од секој материјал. Па така на сиката имаме плетени тренерки, кои се одлично искомбинрани со долг капут.

Основни тренерки/хеланки со долг капут и мали обетки. Тренерките ги имате, или планирате да ги купите, црн дуксер исто така. Се што треба е да го искомбинирате со долг капут.

Периодов во секоја комбинација носиме и заштитна маска. Се надеваме набргу таа ќе биде минато, но удобните тренерки ќе ни останат.

 

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Поврзани објави

Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Зошто носиме фармерки на 28 Април – ден за борба против сексуалното насилство

Секоја година на последна среда од месец април се обележува т.н. Denim Day чија цел е да придонесе во капањата за подигање на свесност...

Поврзани објави

Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!