Дани Димитровска за музиката и настапите за време и по пандемијата: Дожд, па сонце!

Растевме и уште растеме со музиката на Дани Димитровска. Од нејзините ултра популарни песни, до рок свирките, позитивниот став кон живтот и бесната виткана...

6 работи кои би сакале да ги знаевме пред да се запишеме на факултет

Се вративме во студенстските денови. За мене, овие денови биле можеби и најинтересните. Заедно со оние што дојдоа после тоа, ама сега ќе се...

Безбеден секс: Најчестите изговори да не се користи кондом, и одговори на истите

Речиси сите сексуално активни луѓе, особено оние кои немаат постојан партнер ќе се најдат во ситуација да ги слушнат овие изговори за некористење на...

Нејзиното височество – „Монтка“ настапува на сцената!

Како и секоја зима, така и оваа, сакале или не ќе носиме монтка. Со таа разлика што последниве зими, таа навистина процевата. Па така,...

Кои се овие луѓе? Што е заедничко за нив?

Ве прашуваме: кои се луѓето на фотографиите? Разгледајте ги убаво, што е заедничко за нив? На крајот од овој текст ќе ви откриеме. Пред...

Street Style изгледот на Ирина Шајк, Селена Гомез и Хајли Бибер

Ова утро одлучивме да црпиме модна инспирација од познатите. За денеска ги одбравме Ирина Шајк, Селена Гомез и Хајли Бибер. Од мини здолништа, до макси капути. Еве што носат овие девојки низ улиците:

Фото: Pintrest

Селена Гомез е една од најпознатите млади пејачки. Нејзиниот стил истиот варира од girly, до рокерски зависно од расположението. Нам ни беше интересен овој ретро изглед кој лесно може да го постигнеме. Како? Голем светол џемпер, само напред вовлечен во светли ѕвонасти фармерки(ѕвоно формата не им е омилена на сите, така може да носите светли фармерки по избор), каубојки и ташна во иста боја (ова е магијата)! Што се однесува до косата, исто така е интересна инспирација, фатете само дел од косата, а доколку имате шишки ќе изгледа уште поинтересно. Да не ги заборавиме и прекрасните обетки. Тоа е тоа, сигурно имате нешто слично по дома!

Фото: Pintrest

Хајли Бибере вистинска модна икона. Нејзиниот изглед ќе го искоментираме едноставно, бел џемпер или блузон, бела фармерка и бела патика, а над целата белина макси долг капут со боја на капучино. Совршен аутфит, но внимавајте, не е за дождливи денови! Многу сакам и вакви фризури како ниско врзана коса, особено кај познатите, затоа што сите имаме лоши денови кога е косата во прашање.

Фото: Pintrest

И Ирина Шајк. Моделот беше партнерка на некои од најпознатите мажи на светот – Кристијано Роналдо и Бредли Купер, но реално таа е кралица сама за себе. Секогаш изгледа секси, па така и во оваа есенска мини комбинација. Мини здолниште, мала чантичка, голем црвен џемпрер и секако мартинки! Патем не мора да изгледате како Ирина за да носите мини, мини е слобода и секому добро му стои. А да, повторно фризурата од погоре, само сега патецот е малку на страна.

Тоа е тоа девојки, од ретро изглед, до капучино капути и мартинки. Ние обожаваме да црпиме модна инспирација, особено што често ни текнува на парчиња што веќе ги имаме. Ако не ви е доволно видете ги на нашите текстови за инспирација од модните писти на Ралф Лорен и Мајкл Корс.

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Дани Димитровска за музиката и настапите за време и по пандемијата: Дожд, па сонце!

Растевме и уште растеме со музиката на Дани Димитровска. Од нејзините ултра популарни песни, до рок свирките, позитивниот став кон живтот и бесната виткана...

6 работи кои би сакале да ги знаевме пред да се запишеме на факултет

Се вративме во студенстските денови. За мене, овие денови биле можеби и најинтересните. Заедно со оние што дојдоа после тоа, ама сега ќе се...

Безбеден секс: Најчестите изговори да не се користи кондом, и одговори на истите

Речиси сите сексуално активни луѓе, особено оние кои немаат постојан партнер ќе се најдат во ситуација да ги слушнат овие изговори за некористење на...

Поврзани објави

Дани Димитровска за музиката и настапите за време и по пандемијата: Дожд, па сонце!

Растевме и уште растеме со музиката на Дани Димитровска. Од нејзините ултра популарни песни, до рок свирките, позитивниот став кон живтот и бесната виткана...

6 работи кои би сакале да ги знаевме пред да се запишеме на факултет

Се вративме во студенстските денови. За мене, овие денови биле можеби и најинтересните. Заедно со оние што дојдоа после тоа, ама сега ќе се...

Безбеден секс: Најчестите изговори да не се користи кондом, и одговори на истите

Речиси сите сексуално активни луѓе, особено оние кои немаат постојан партнер ќе се најдат во ситуација да ги слушнат овие изговори за некористење на...

Нејзиното височество – „Монтка“ настапува на сцената!

Како и секоја зима, така и оваа, сакале или не ќе носиме монтка. Со таа разлика што последниве зими, таа навистина процевата. Па така,...

Поврзани објави

Дани Димитровска за музиката и настапите за време и по пандемијата: Дожд, па сонце!

Растевме и уште растеме со музиката на Дани Димитровска. Од нејзините ултра популарни песни, до рок свирките, позитивниот став кон живтот и бесната виткана...

6 работи кои би сакале да ги знаевме пред да се запишеме на факултет

Се вративме во студенстските денови. За мене, овие денови биле можеби и најинтересните. Заедно со оние што дојдоа после тоа, ама сега ќе се...

Безбеден секс: Најчестите изговори да не се користи кондом, и одговори на истите

Речиси сите сексуално активни луѓе, особено оние кои немаат постојан партнер ќе се најдат во ситуација да ги слушнат овие изговори за некористење на...

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!