Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Зошто носиме фармерки на 28 Април – ден за борба против сексуалното насилство

Секоја година на последна среда од месец април се обележува т.н. Denim Day чија цел е да придонесе во капањата за подигање на свесност...

Прашај пријателка: 3 девојки споделија како ја негуваат својата кожа

Често на социјални медиуми гледаме најразлични рутини за нега на кожа. Тие се во 2, 3, 5, 10... 1000 чекори. Од друга страна има...

Денеска е светскиот ден на пастата и јадеме Eatalian

25.10 е светски ден на пастата! Од каде потекнува ова јадење? Секако од Италија, а првите пасти се верува дека се направени во 1виот век од н.е. Денот на пастата ние го дочекавме скромно во кругот на семејството, со свежа паста од малото, локално takeaway место – Eatalian.

Местото се наоѓа во Скопје карши градскиот парк (до Ван Гог). Новина за нас е свежата паста. Одлучивме да се разгалиме, па со мала доплата пробавме свежа паста од Eatalian.

Фото: Ана Аврамовска

Одбравме таљатели фунги и алио олио. Првите-фунги се одлични доколку сакате силен вкус на печурки, подготвени совршено. Во сосот има два вида на печурки шампињони и вргањ. Ова е дефинитивно еден од нашите фаворити!

Фото: Ана Аврамовска

Вторите – Алио олио се полесни и одлично одговараат со свежата паста.  Лути се, што за нас беше одлично бидејќи сме љубители на лута паста. Вкусот на лукче, маслиново и чили пиперче никогаш не разочарува. Секако се јадат со многу пармезан!

Фото: Ана Аврамовска

И да не останат покуси пиците, земавме уште една Зукини гарден пица со тиквичка! Ова ни е омилената пица од Eatalian, па не само што не остана покуса, туку не остана ниту едно парче од неа. Цела ја изедовме.

Никогаш не разочаруваат со квалитет, па откако отворија често знаевме да земеме паста/пица и да правиме “состанок” во паркот во Скопје. А за денот на пастата има и 20% попуст на сите пасти и лазањи.

Попустот може да го искористите физички, или да нарачате онлајн со кодот WPD2020. Ако не Ве носи патот накај парк може да си нарачате низ цело Скопје, доставата е бесплатна зависно од висината на нарачката.

Фотографиите се толку прекрасни благодарение на девојките од Eatalian Takeaway кои ги дотераа за да ги сликнеме. Погледнете како изгледаше тоа, на галеријата во продолжение.

Ако ви потекоа лиги, може да си нарачате онлајн на Eatalianpizza.mk

За попусти и промоции, може да ги следите и на нивните Инстаграм и Фејсбук профили.

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Поврзани објави

Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Зошто носиме фармерки на 28 Април – ден за борба против сексуалното насилство

Секоја година на последна среда од месец април се обележува т.н. Denim Day чија цел е да придонесе во капањата за подигање на свесност...

Поврзани објави

Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!