Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Зошто носиме фармерки на 28 Април – ден за борба против сексуалното насилство

Секоја година на последна среда од месец април се обележува т.н. Denim Day чија цел е да придонесе во капањата за подигање на свесност...

Прашај пријателка: 3 девојки споделија како ја негуваат својата кожа

Често на социјални медиуми гледаме најразлични рутини за нега на кожа. Тие се во 2, 3, 5, 10... 1000 чекори. Од друга страна има...

Предлози за „дејт“ кои се прифатливи и во време на Корона

Како состанувањето во 21виот век да не е доволно комплицирано, па 2020 требаше да го (до)комплицира. Оваа година беше навистина проблематична, особено за сингл девојките.

Местата за запознавање на нови луѓе се намалија, маските го кријат половина лице, а најодговорните дечки не ни излегуваат од дома… Во ова време почнаа да цветаат и онлајн платформите за состанување како Тиндер. И доколку, покрај сите пречки, се договори средба местата за состанување се ограничени. Затоа ние ви даваме неколку предлози за „дејт“:

  1. Во парк.

Има причина зошто паркот е класика. Во секој град низ Македонија има барем еден убав парк, а во посреќните и повеќе. Земете нешто за пиење кафенце или пиво, а може и храна за носење. И уживајте!

2. На планина со сиренце и овошје

Ова не го практикувајте доколку е прв состанок. Но, ако планината е полна со други луѓе како Водно може и првиот состанок да ви биде таму. На зајдисонце, на некој летниковец може да биде романтично. Може да донесете и нешто за „мезење“.

3. Земете вино, две чаши и одете некаде надвор

Ова не е врзано за локацијата. Најдете место кое на двајцата ви одговара и разговарајте со малку винце. Внимавајте да не претерате.

4. Возете точак низ градот

Можете да застанете и повторно да ги видите убавините на вашиот град. Бидете туристи на еден ден. (и така годинава ги немаме многу)

5. Играјте карти или табла на отворено. 

Може да слушнете како соговорникот пцуе кога го победувате, ама и тоа е добро да се знае за човек. Бонус совет: мислете на времето, доколку дува подобро е да играте табла, одберете место под стреа ако е врнежлив ден.

6. Гледајте филм заедно, на отворено.

Доколку не успеете да стигнете на некој од филмските фестивали на отворено, можете да земете лаптоп (важно е батеријата да биде полна) и ќебенце, потопла облека и гледајте филм заедно, некаде во природа.

Доколку немате партнер не очајувајте. Сите овие состаноци, може да ги направите и со најдобрата другарка или другар. Деновиве врне, но викендов би требало да не израдува времето. Земете го партнерот за дејт, љубовен или не и уживајте!

Услови за преземање на содржината
Објавите на nea.mk се оригинални содржини креирани од нашите автори. Забрането е преземање без согласност од nea.mk и без споделување на линк до нашата платформа.
НЕА
НЕА
НЕА е автор на најразлични содржини. Целта е да ги забавуваме сите девојки од сите возрасти, но и да зборуваме за сериозни теми кои ги интересираат. НЕА може да биде секоја девојка од нашиот тим, немаме цел да напаѓаме, само да шириме љубов и „Girl power“!
- реклама -

Must Read

Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Поврзани објави

Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Зошто носиме фармерки на 28 Април – ден за борба против сексуалното насилство

Секоја година на последна среда од месец април се обележува т.н. Denim Day чија цел е да придонесе во капањата за подигање на свесност...

Поврзани објави

Ресторан „Lоve“: Од ова лето во Скопје ќе уживаме под магично ѕвездено небо!

Ова лето во Скопје, започнува Вашата и наша вкусна приказна наречена „Løve“ (Лав). Тимот на веќе добро познатиот – Аlikas Wedding Center отвора нов...

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина.

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина. Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на...

Маја готви од А до Ш: Ч како чорбица во три бои

Стигнати сме до чудни букви, буквата Ч е денес на ред. Ч- ЧУДО! Така беше на бушава азбука! Кај мене е Ч- Чораба –...

Напишете коментар

Ова поле е задолжително!
Внесете го вашето вашето име!